Ovako sada izgleda "diskoteka smrti" u Kočanima: Stotine mladih krenule u provod, ni ne sluteći na tragediju (FOTO)
Diskoteka smrti u Kočanima, Foto: Marko Karović

REGION TUGUJE

Ovako sada izgleda "diskoteka smrti" u Kočanima: Stotine mladih krenule u provod, ni ne sluteći na tragediju (FOTO)

Budućnost mesta kod Bregalnice izginula je duboko u noći i teško da će ikada išta izbrisati tragediju iz kolektivnog sećanja

Objavljeno:

U vazduhu se oseća smrad paljevine, a ispred samog objekta, pored jakih policijskih snaga prisutan je i veliki broj medijskih ekipa.

Ovako sada izgleda mesto na kom su stotine mladića i devojaka krenuli u provod, ni ne sluteći da su krenuli na gubilište.

Budućnost mesta kod Bregalnice izginula je duboko u noći i teško da će ikada išta izbrisati tragediju iz kolektivnog sećanja.

Ostala je samo tuga, kojoj svedoči ne samo Severna Makedonija i balkanski region, već i ceo svet.

"Možemo samo da se ujedinimo u bolu. Ko je kriv - taj da odgovara. Situacija u zemlji je sada osetljiva i ne smemo da nasedamo na provokacije. Mnogi će pokušati da iskoriste trenutak slabosti i da nam razore najlepšu zemlju na svetu, našu Makedoniju. Treba da naučimo lekcije, prihvatimo tugu dostojanstveno i zaustavimo bilo kakve podele koje bi neko želeo da napravi. Mnogi ljudi koji ne žele ovoj zemlji dobro mogli bi da iskoriste tragediju u svoju korist, da nam unesu razdor, da nam naprave haos", rekao je Jončo, 58-godišnji lokalac.

1 / 15 Foto: Marko Karović

Kako kaže, fokus u ovom trenutku je, ipak, na drugim stvarima.

"Sada je, pored ujedinjenosti i solidarnosti, najbitnije da ostanemo uz našu decu koja su povređena i da budemo uz pogođene poridice. Hvala našim komšijama sa istoka – Bugarskoj, ali pre svih veliko hvala vama, Srbiji. Odmah ste reagovali, poslali pomoć i u svojim bolnicama zbrinuli našu decu. To pokazuje koliko nas volite, ali i koliko mi vama verujemo. Preguraćemo ovo, ali ožiljci ostaju", poručio je Jončo.

1 / 8 Foto: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Podsetimo, najmanje 59 osoba stradalo je u požaru koji je izbio u noći između subote i nedelje u diskoteci Puls u Kočanima. Najmlađa žrtva imala je svega 14 godina. Među povređenima je najmanje 150 ljudi, koji su prebačeni u bolnice u Kočanima, Štipu i Skoplju, a nakon toga vršen je hitan transport u okolne zemlje. U Beograd je u nedelju veče avionom Vojske Srbije dovezeno 12 pacijenata.

Bonus video:

Error in getting video.

01:13

Prijem povređenih iz Severne Makedonije

(Espreso/ Kurir/ Prenela: T.M.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.